Prof. Dr. Fügen DAĞLI CÖMERT

1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden diş hekimi olarak mezun olup 1995 yılında aynı üniversitenin Endodonti Anabilim Dalında “Periapikal lezyonlarda endotoksinlerin rolü” adlı doktora tezini tamamlayarak doktor diş hekimi ünvanı almıştır. Akademik hayatına aynı üniversitede Yardımcı Doçent, Doçent, Profesör olarak devam edip 2013 yılında emekli olmuştur.

2011 yılında Visiting Professor olarak gittiği Oman Dental College (Maskat/Umman Sultanlığı)’da 2021 yılına kadar Adult Restorative Dentistry/Endodontology bölümünde Profesör olarak çalışmıştır.

Dr. Fügen Dağlı Cömert 2022 Ekim ayından itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalında Profesör olarak çalışmaktadır

Dr. Dağlı Cömert uluslararası/ulusal bilimsel dergilerde basılmış 80’den fazla araştırma yayın/poster/sözlü sunumları, danışmanlık yaptığı doktora tezleri, uluslararası kitaplarda yazdığı bölümler/tercümeleri bulunmaktadır. Ek olarak, uluslararası hakemli dergilerde hakem olarak görev almaktadır. Türk Endodonti Derneği ve European Society of Endodontology (ESE) üyesidir.

Akademik CV için tıklayınız: Fügen Dağlı Cömert