Duyurular

Preklinik Sınıflardaki Öğrencilerimizin Dikkatine

Preklinik Sınıflardaki Öğrencilerimizin Dikkatine,
Sizlere daha önce de belirttiğimiz gibi, Diş Hekimliği eğitiminin sahip olduğu özellikler diğer tüm programlardan farklı bir yaklaşım gerektirmekte ve bu zor süreçte şimdiye kadar alınan tüm kararlar, MEB, YÖK ve YÖDAK’ın kararlarına uygun şekilde, Üniversite Yönetim Kurulumuz ve Fakülte Yönetim kurulumuzun istişareleri sonrasında alınmaktadır.
15 Mayıs Cuma günü sizlere açıkladığımız online pratik ders ve sınav kararı sonrasında, bazı öğrencilerimiz malzeme eksikliği nedeniyle mağduriyetlerini dile getirmişlerdir. Her zaman olduğu gibi, sizlerin iletmiş olduğunuz sorunlar tarafımızdan dikkate alınmış; konu, Üniversite Üst Yönetimi’ne iletilmiştir.
Üniversite Üst Yönetimi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, Covid-19 salgınının neden olduğu sosyolojik, ekonomik ve psikolojik etkiler de göz önünde bulundurularak, malzeme tedarik problemi olan öğrenciler, KKTC’ye olan seyahat kısıtlaması ortadan kalktıktan ve KKTC’ye gelerek malzemelerini temin ettikten sonra, herhangi bir mağduriyete yol açmadan, bu doğrultuda bir ödev ve sınav telafi programı yapılmasına karar verilmiştir.
Malzemeleri ile ilgili herhangi bir sorunu olmayan öğrencilerimiz, online pratik ders ve sınav programına sizlere açıklandığı şekilde ve derslerin UZEM’deki duyurularını takip ederek uymalıdırlar.
Sağlıklı günler ve başarılar dileriz.
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı