2022-23 Güz Dönemi / Seçmeli Derslere Kayıt

Sevgili Öğrencilerimiz,
Bildiğiniz üzerine seçmeli derslerimizde kotalar mevcuttur. İlginizi çeken seçmeli derslere hızlıca kayıt olmanız önem arz etmektedir. Sizlerle seçmeli ders listesini ve derslerin kısa içeriklerini paylaşıyoruz. Listenin başında hangi sınıfın kaç tane seçmeli ders seçmesi gerektiğine yönelik bilgi verilmiştir.

Seçmeli ders listesi için tıklayınız: 2022-23 TR Seçmeli Dersler Listesi

Seçmeli Derslerime nasıl kaydolurum?

Aşama 1: Seçmeli derslere öncelikle UZEBİM platformunda kayıt olmalısınız. 14 Eylül 2022, 14.00’dan itibaren almak istediğiniz seçmeli ders(leri) UZEBİM platformunda seçebileceksiniz. Bu noktada hızlı olmak durumundasınız. Çünkü ilgili dersin kotası dolduğunda derse kayıt olamayacaksınız ve başka bir ders seçmek durumunda kalacaksınız.

Aşama 2: UZEBİM platformunda seçmeli derslerin seçilmesinin sonrasında, ilgili ders(ler)i Genius platformunda da seçmeniz istenecektir.

Aşama 3: Kayıt kotası dolmadan UZEBİM’de kaydolduğunuz seçmeli dersler, Genius platformunda sizin seçmenizin ardından danışmanlar tarafından onaylanacaktır! Bu noktada danışmanınızın onaylamasını bekleyiniz. UZEBİM’de kayıtlı olmadığınız dersler için Genius platformunda danışmanınız tarafından onay alamayacağınızı hatırlatırız.

Güzel bir akademik yıl dileriz.