“Dijital Diş Hekimliği” ve “Bonded Restorasyonlar vs Tam Kronlar” konulu konferans, YDÜ İrfan Günsel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi önderliğinde “Dijital Diş Hekimliği” ve “Bonded Restorasyonlar vs Tam Kronlar” konulu konferans, Yakın Doğu Üniversitesi İrfan Günsel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, periyodik diş hekimliği etkinliklerinin devamı niteliğinde dijital diş hekimliği alanında güncel yaklaşımlar, gelişmeler, yeni teknikler, farklı restorasyon tipleri gibi başlıkları içeren konferans verildi.

Diş Hekimliği alanında meydana gelen gelişmeler ve güncel tedavi yaklaşımları öğrencilerle paylaşıldı…

Diş Hekimliği Fakültesi bünyesi altında 18.03.2019 tarihinde, iki oturumda gerçekleştirilen Bilimsel Diş Hekimliği Konferansı’na konuşmacı olarak Georgia Medikal Koleji Diş Hekimliği Fakültesi’nden Prof. Dr. Arun Nayyar, DMD, MS katılmıştır. Söz konusu konferans Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri tarafından büyük bir katılım ve ilgiyle dinlendi.

Protetik restorasyonların üretiminin otomasyonuna yönelik başlıklara yer verildi…

Teknolojinin son 20 yılda gösterdiği gelişme, bilgisayar destekli dizayn ve üretim sistemi; diş hekimliğini de etkiledi. Diş hekimliğinde devrim yaratan bu yöntem, ‘Dijital diş hekimliği’ kavramını ortaya çıkardı. Diş hekimleri ve protez teknisyenleri için birçok işlevsel avantaja sahip olan bu sistemler, kullanılan malzeme ve tekniklerle beraber uzun ömürlü protez tedavilerine olanak sağlıyor. Sunulan bu avantajlara bağlı olarak protetik restorasyonların üretiminin otomasyonu konusunda öğrenciler detaylı bilgi donanımına sahip oldu.

Günün anısına teşekkür plaketi taktim edildi…

Önemli konu başlıklarının ele alındığı ve yoğun ilgi gören konferans, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Mutahhar Ulusoy tarafından konuşmacıya teşekkür plaketi taktim edilmesi ile sona erdi.