Yakın Doğu Üniversitesi

Yakın Doğu Üniversitesi, bölgenin farklı tarih ve kültürlerini içerisinde barındıran çok yönlü ve kültürlü bir eğitim yuvası olma özelliği taşıyor. Kurulduğu günden bugüne öğrenmek, yaratmak ve birlikte büyümek hedefine odaklanmış öğrencileri ve çalışanlarıyla gurur verici başarılara imza atıyor.

1988 yılında Lefkoşa’da kurulan Yakın Doğu Üniversitesi, deneyimli ve birikimli akademisyen kadrosu, zengin eğitim ve öğretim olanakları ile 134 ülkeden, 30 binin üzerinde öğrencinin geleceğini tasarlıyor. Kendine güvenen, sorumluluk sahibi, akılcı, yenilikçi, araştırmacı ve özgür düşünceye sahip bireyler yetiştirmek Yakın Doğu Üniversitesinin başlıca değerleri arasında önemini koruyor.

Tüm akademik ve idari birimleriyle Yakın Doğu Üniversitesi’nin, 19 Fakülte, 220 lisans ve önlisans, 218 master ve doktora programıyla eğitim veren 8 enstitü, 3 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 3 okul ve 28 araştırma merkeziyle seçkin öğrencilerine en iyi eğitim ve öğretim ortamı sağlıyor.

Mini bir şehir niteliği taşıyan Yakın Doğu Üniversite kampüsü içerisinde Fakülteleri, Yüksekokulları, Enstitüleri, Yakın Doğu Hastanesi ve Diş Hekimliği Hastanesi, Yakın Doğu Hayvan Hastanesi, laboratuvarları, araştırma merkezleri, atölyeleri, bilgisayar merkezleri, kültür merkezleri, radyo ve televizyon stüdyoları, büyük kütüphanesi, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Kıbrıs Araba Müzesi, yurtları, Spor Kulesi, olimpik kapalı yüzme havuzu ve diğer sosyal, sportif tesisleri ile öğrencilere zengin bir akademik hayat sunuyor.